godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

Gis Day w ZSTiO 2018

W tym roku dzień GIS zorganizowany został w ZSTiO po raz ósmy. Święto GIS-u odbywało się pod honorowym patronatem firmy Geoline z Zabrza. Warto zaznaczyć, że w tym roku szkolnym firma Geoline została opiekunem kierunku technik geodeta w naszej szkole. Zaproszeni goście oraz uczniowie klas geodezyjnych, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 6, a także Gimnazjum nr 7 mieli okazję uczestniczyć w wykładach oraz warsztatach poświęconych systemom informacji geograficznej. Jak co roku i tym razem nie zabrakło pokazów najnowocześniejszego sprzętu geodezyjnego. Ze względu na sprzyjającą aurę pokazy sprzętu odbywały się na zewnątrz. Dzięki temu młodzież zobaczyła praktyczną stronę pracy współczesnego geodety.
Rozpoczynając całe wydarzenie Dyrektor ZSTiO pan Artur Lubos wręczył nagrody zwycięzcom etapu szkolnego XLI Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. Uhonorowani zostali uczniowie klasy 4ego: Paweł Bacik za zajęcie I miejsca, Mateusz Pasich za zajęcie II miejsca oraz Eryk Duński za zajęcie III miejsca. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Obchody dnia rozpoczęły się wykładami wprowadzającymi w tematykę GIS. Wykłady poprowadzili pani dr inż. Aleksandra Mierzejowska Ekspert Katedry Eksploatacji Złóż Politechniki Śląskiej oraz pan Marcin Paź przedstawiciel firmy ESRI Polska. Następnie przedstawiciel firmy Geoline Zabrze wprowadził słuchaczy w tajniki nowoczesnych pomiarów geodezyjnych. Po zakończonej części wykładowej młodzież i zaproszeni goście udali się na zorganizowane warsztaty. Można było uczestniczyć w następujących warsztatach:
- zastosowanie oprogramowania ArcGIS Online (ESRI Polska)
- wykorzystanie w geodezji programu AutoCAD Map 3d (P.A. Nova)
- wykorzystywanie strony internetowej http://sitplan.um.bytom.pl w życiu codziennym mieszkańca miasta Bytom (Wydział Geodezji Urzędu Miasta Bytom)
- praktyczne zastosowanie Geoportalu Województwa Śląskiego ORSIP (Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego)
- pokaz sprzętu geodezyjnego firm Geoline, Geomatix oraz Leica Geotronics.
Prowadzący wykłady i warsztaty przygotowali dla uczestników konkursy z nagrodami, a firma ESRI jak co roku ufundowała liczne pamiątkowe gadżety. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tak licznych i ciekawych zajęć. Zapraszamy do wspólnego świętowania w kolejnych latach. galeria

Agnieszka Bińczak, Marta Gołąbek

Sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015