godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

Druga mobilność w ramach projektu dla kadry ZSTIO

cypr01s

Dokładnie miesiąc temu nauczyciele ZSTiO odwiedzili hiszpańską Huelvę w ramach realizacji projektu Erasmus+ „Kadra nauczycielska ZSTIO w poszukiwaniu nowych rozwiązań edukacyjnych”. Projekt biegnie pełną parą. Od trzech dni realizowana jest druga mobilność. Tym razem kolejni belfrzy w składzie Agnieszka Polucha, Iwona Patschek oraz Artur Lubos wyruszyli w nieznane, kierując się na południowy wschód. Miejscem docelowym jest Cypr, a dokładniej szkoła średnia Lykeio Idaliou w Dali, nieopodal Nikozji. Każda mobilność ma ten sam cel - przyjrzenie się pracy kolegów z partnerskich szkół, wymianę doświadczeń, zwiększenie kompetencji naszej kadry, wprowadzenie w naszej placówce nowych rozwiązań usprawniających jej pracę oraz poprawę wymiaru europejskiego. Wszystko to poprzez uczestnictwo w zajęciach u wybranych nauczycieli szkoły goszczącej, panelach dyskusyjnych czy formalnych i nieformalnych spotkań. Harmonogram mobilności jest bardzo napięty, ale popołudniami udaje się jakoś odwiedzić najważniejsze miejsca tej urokliwej wyspy takie jak centrum Nikozji, Limassol czy Pafos. Nauczyciele wracają w najbliższy piątek.
Kolejne destynacje w ramach projektu to Włochy (Cernusco sul Naviglio), Grecja (Katerini), oraz Malta. Wszystkie jeszcze w tym roku szkolnym.

Projekt „Kadra nauczycielska ZSTIO w poszukiwaniu nowych rozwiązań edukacyjnych” realizowany jest przy wsparciu Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+.

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015