godlo zstio@zstio.bytom.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
41-907 Bytom ul. Modrzewskiego 5 | tel/fax: 32 281 38 58

Sukces uczniów w konkursie ku czci "Pamięci Żołnierzy Wyklętych- Niezłomnych"

W dniu 20 lutego 2018 roku, klasy II A gimnazjum i I mechatroniczna uczestniczyły w sesji popularnonaukowej poświęconej Żołnierzom Wyklętym w Urzędzie Miejskim w Bytomiu. Podczas sesji uczniowie zapoznali się z życiem i działalnością kobiet walczących w podziemiu antykomunistycznym, ze szczególnym uwzględnieniem Danuty Siedzikówny pseudonim "Inka", zamordowanej w przededniu 18 urodzin. Na zakończenie sesji wręczono nagrody. W konkursie wiedzy o Żołnierzach Wyklętych zwyciężyli uczniowie klasy I mechatronicznej. Pierwsze miejsce zajął Dawid Kurek, drugie Kacper Szymaniak, a trzecie Patryk Werajtis. Na zakończenie uroczystości delegacja szkoły udała się na cmentarz Mater Dolorosa, gdzie złożyła kwiaty na grobie Piotra Wożniaka pseudonim "Wir" skazanego przez władze komunistyczne na karę śmierci, zamienioną potem na wieloletnie więzienie.

zobacz zdjęcia

pogimnazjum.bytom.pl

pogimnazjum.bytom.pl

                   

geoline geomax

progeCAD - alternatywa AutoCAD ®

Dostawcą szkolnej wersji 2D&3D programu progeCAD Professional jest biuro konstrukcji i rozwoju SoliCAD, s.r.o.

ZSTiO 2015